Critical, czyli hybryda niemal doskonała

przez

Uprawa marihuany to niełatwa sztuka. Niejeden hodowca już się o tym przekonał. Potrzeba sporej dawki zaangażowania i umiejętności, by uzyskać zadowalające efekty. Istnieją jednak takie odmiany konopi, które z powodzeniem mogą być uprawiane nawet przez początkujących. Do tej grupy, bez najmniejszych wątpliwości, zaliczymy Critical. Łatwa w uprawie, mocna, z przyjemnym aromatem i dająca obfite zbiory – tak w kilku słowach możemy opisać tę odmianę. Nie trzeba specjalnie do niej zachęcać, bo broni się sama. Tym razem pod naszą lupą Critical.

Hybryda idealna?

Niektórzy nazywają ją odmianą idealną. Critical to krzyżówka dwóch głównych odmian marihuany, czyli Sativa i Indica, z przewagą tej pierwszej (około 70%). Powstała ze szczepów Afghani oraz Skunk. Zawartość THC waha się pomiędzy 15-18%. Critical to jedna z odpowiedzi na poszukiwania hybrydy niemal doskonałej. Dlaczego? Pozytywne opinie zawdzięcza kilku czynnikom. Przede wszystkim, jest łatwa w uprawie, dlatego hodowcy chętnie po nią sięgają. Ma stosunkowo krótki okres kwitnienia, może być z powodzeniem hodowana w różnych, nawet trudnych warunkach, a przy tym daje całkiem pokaźne plony. Czego więcej chcieć?

Przyjemność uprawy

W porównaniu do innych szczepów marihuany, Critical jest wyjątkowo odporna. Może być hodowana indoor oraz outdoor, również w zimniejszym klimacie. Ma stosunkowo krótki okres kwitnienia i to jej wielka zaleta. Pełną dojrzałość osiąga po około ośmiu tygodniach, a bywa, że zbiory można rozpocząć nawet po siedmiu tygodniach. Co więcej, na jednym zbiorze zazwyczaj się nie kończy. Critical nie może się pochwalić wzrostem, nie osiągnie więcej niż metr wysokości, ale zachwyci gęstością. Ta bujna roślina obdarzy swego hodowcę pokaźnymi plonami. Zajmuje niewiele miejsca, a daje obfite zbiory – ideał.

Mocny haj

Palacze cenią jej przyjemny aromat, który zawdzięcza swoim przodkom (Skunk i Afghani). Słodycz i mięta – tak można najprościej ocenić jej smak. Critical wyraźnie łączy w sobie cechy odmian Indica i Sativa. Jej działanie oceniane jest jako łagodne, a zarazem mocne i konkretne. Przypadnie do gustu zarówno początkującym, jak i doświadczonym miłośnikom marihuany. Zapewnia mocne wrażenia, ale pozwala się również zrelaksować.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich!

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).