Dlaczego warto jeść konopie?

przez

Zanim przejdziemy do właściwości, skupmy się na smaku konopi. Potrafi on bowiem podkręcić każdą potrawę – słodką i słoną. To bardzo przyjemne połączenie orzechów i słonecznika. Takim aromatem cechują się zarówno nasiona, jak i olej z nich tłoczony. Bez wątpienia, każdemu przypadnie do gustu. Podobnie jak ich cenne właściwości.

Konopie źródłem białka

Białko pełni bardzo ważną rolę w naszej diecie. Ważne, by było dobrze przyswajalne. Takie właśnie występuje w konopiach. W swoim składzie ma całą masę drogocennych aminokwasów, które między innymi doskonale regenerują mięśnie. Konopie powinny znaleźć się zatem w diecie sportowców. Są lekkostrawne i można je jeść do woli.

Konopie – bogactwo witamin

W nasionach konopi znajdują się takie witaminy jak: A, K, B1, B2, B3, B6, D, E oraz C. Dzięki dużej zawartości tłuszczu witaminy te są bardzo dobrze przyswajalne przez organizm.

Konopie źródłem dobrego tłuszczu

Konopie zawierają kwasy omega-3 i omega-6 w idealnych proporcjach. Dzięki temu wspierają prace serca oraz mózgu. Mało który składnik naszego pożywienia może pochwalić się taką zawartością doskonale przyswajalnych tłuszczów.

Konopie mają zbawienny wpływ na układ pokarmowy

Dzięki zawartości błonnika konopie regulują prace jelit i bardzo dobrze wpływają na trawienie. Wykazują również właściwości odkwaszające nasz organizm. Przy okazji mogą być spożywane przez osoby, które nie tolerują glutenu.

Konopie wspierają kości i stawy

Konopie zawierają witaminę K, D, wapń oraz magnez. Dzięki temu świetnie wpływają na stan naszych kości i stawów. Nie spotkamy drugiej rośliny o tak dużej zawartości tych składników.