Gdzie kupić nasiona konopi siewnej?

przez

Zamawiając nasiona konopi, trzeba zwrócić uwagę na to, czy nie są to ziarna konopi siewnej. Nie posiada ona takich właściwości, jak jej rekreacyjna wersja, czyli konopie indyjskie, ale za to posiada szereg innych, równie cennych cech, które warto znać i używać. Sprawdźmy, gdzie możemy dostać nasiona konopi i jaka to będzie odmiana.

Poznaj różnicę

Nasiona konopi w naszym kraju nadal budzą wiele kontrowersji i jest to głównie spowodowane myleniem ich odmian - mianowicie konopi siewnych z indyjskimi, potocznie nazywanymi marihuaną. Nie warto skreślać od razu z tego powodu tej rośliny, gdyż włączenie ich do menu niesie za sobą wiele pozytywnych skutków zdrowotnych. Jaka jest różnica między marihuaną a nasionami konopi siewnych? Konopie siewne i ich nasiona znajdziecie w zwykłych sklepach oraz w internecie. Nie są one w żaden sposób zakazane, a ich spożywanie i używanie jest wręcz zalecane przez niektórych dietetyków i lekarzy. Zalicza się je do tak zwanego superfoods, czyli żywności zawierającej bardzo cenne i wyjątkowe składniki odżywcze. Są między innymi doskonałym źródłem białka, które nie dostarcza cholesterolu i kwasów tłuszczowych nasyconych. Jest lepiej przyswajalne niż białka z soi oraz nie zawiera związków mających właściwości wzdymające. Posiada również idealną proporcję kwasów omega-6 i omega-3. Znajdziemy tam również witaminy E, żelazo, wapń, cynk, fosfor oraz magnez.

Same pozytywy

Jak widać, korzystanie z nasion konopi siewnych niesie wiele korzyści. Dostaniemy je w każdym większym hipermarkecie, a także bez żadnego problemu w internecie. Polecamy jednak zwrócić uwagę najpierw na opinie konsumentów na temat danego sprzedawcy i sposobu jego obsługi. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą bogatą ofertą nasion wszystkich rodzajów. Oferujemy profesjonalną obsługę i bardzo wysoki wskaźnik zadowolonych klientów. Wejdź do nas i dołącz do grona szczęśliwych konsumentów. Zapraszamy!