Jak szybko rośnie marihuana?

przez

Jesteście ciekawi, jak szybko rośnie wasza ulubiona roślina? Konopie to rośliny jednoroczne, co oznacza, że mają tylko jeden sezon na wykiełkowanie, wyrośnięcie i kwitnienie, po czym kończą swój żywot - i tak każdego roku. Sprawdźmy zatem, jak szybko rośnie marihuana i w jakim czasie jej poszczególne odmiany będą gotowe do zbiorów - bo właśnie na tym wszystkim zależy.

Wpływ genów

Konopie mogą posiadać geny Sativa, Indica albo dowolny procent każdego z nich. Oryginalnie mamy sytuację 100% jednego genu, ale na rynku dostępnych jest mnóstwo hybryd, gdzie możemy spotkać na przykład 40% genów Sativa i 60% Indica. To właśnie udział genów ma ogromne znaczenie w określeniu tego, jak długo rosnę dane konopie. Oczywiście wpływ na to mają także warunki, w jakich roślina jest hodowana. Konopie z genami Indica rosną szybciej od swojej kuzynki i potrzebują ok. 7-9 tygodni kwitnienia, natomiast Sativa wymaga dłuższej fazy kwitnienia, która trwa ok. 9-12 tygodni i dłużej. Nadrabiają to one głębszym smakiem i aromatem. Istnieje jeszcze inna krzyżówka, nazywana cannabis Ruderalis, posiadająca najkrótszy czas kwitnienia, wynoszący nawet 60 dni.

Indoor kontra outdoor

W zależności od miejsca uprawy różny będzie także czas ich dojrzewania. Uprawy domowe można prowadzić cały rok, gdyż to my zapewniamy optymalne warunki roślinie do rozwoju. Oświetlenie, temperatura i nawadnianie jest kontrolowane przez growera, więc konopie bez trudu urosną nawet zimą. A ile potrzeba czasu do zbiorów? To także zależy od genów, ale można przyjąć średni czas ok. 3 miesięcy. Później należy doliczyć tylko czas potrzebny na wysuszenie topów. Drugą opcją jest uprawa outdoor, jednak w tym wypadku przyjdzie nam poczekać na wyniki nieco dłużej. Wysadzamy małe rośliny do ziemi po zaniku ryzyka nocnych przymrozków, które mogłyby uszkodzić młode konopie, czyli dopiero w maju. Czas na zbiory powinien przypaść na wrzesień lub październik. Marihuana na dworze dojrzewa średnio około 5 miesięcy. Można także uprawiać automaty, które to zawierają geny Ruderalis i rosną najszybciej - średnio około 2,5 miesiąca, ale nie dają takich wyników, jak klasyczne odmiany.