Kiedy marihuana jest dojrzała?

przez

Kupujesz, kiełkujesz, przesadzasz, a później dbasz, jak najlepiej potrafisz - aż w końcu jest! To jest moment, na który czekają wszyscy growerzy. Jednak jak poznać, że konopie są już dojrzałe i gotowe do zbioru? Przyjrzyjmy się całemu procesowi hodowli i przybliżmy ten upragniony moment, kiedy to topy tylko czekają na ścięcie. Jak poznać tę chwilę? Sprawdzamy!

Proces uprawy

Najpierw wybierasz ulubioną odmianę, zamawiasz ją i spodziewasz się produktu najwyższej jakości. Czekasz i w końcu jest – paczka dociera w twoje ręce. Teraz czas na kiełkowanie. Wybierasz swoją najlepszą metodę i przystępujesz do akcji. Następnie chwila cierpliwości i szybkie przesadzanie. Oby tylko dotrwać bezpiecznie do zbiorów. Kiedy one nastąpią? Jak długo trzeba będzie czekać? To zależy od wybranej rośliny i wpływających na nią warunków. Kiedy roślina wchodzi w etap kwitnienia, pojawia się intensywny zapach i pąki kwiatowe. Na początku konopie zmienią sposób rozrostu, nie pną już do góry tak intensywnie, a gałęzie zygzakują i się zagęszczają. Po tym procesie pojawią się kwiaty. Na gałązkach wyrosną kielichy z żeńskimi słupkami i roślina zacznie wytwarzać pożądaną żywicę.

Kwitnienie

Słupki zaczną się wyciągać, co pozwoli uzyskać trochę miejsca świeżym kępkom i liściom. Ich rozwój będzie trwał przez następne kilka tygodni, tworząc duże topy pokryte trichomami z żywicą. Pozostawione na roślinie topy zaczną pęcznieć i zaraz nastąpi pełna dorosłość konopi. Na te ostatnie etapy nie podajemy już odżywek i płuczemy roślinę czystą wodą, co zapewnia smak wolny od soli i substancji odżywczych. Jak rozpoznać, kiedy zbierać? Słupki rośliny zaczną się teraz zmniejszać i zmieniać kolor. W zależności od odmiany mogą pojawić się różne kolory - brązowy, pomarańczowy, czy karmazynowy. Woreczki z żywicą również przejdą przemianę, najpierw matowieją i wybielą się, a następnie nabiorą barwy bursztynu. To jest właśnie ten moment, kiedy należy przystąpić do zbiorów. Jeżeli zależy Ci na wysokiej zawartości THC, to zacznij żniwa, kiedy 25% trichomów będzie bursztynowe, a dla dużej różnorodności kannabinoidów poczekaj do 80%, ale uważaj, bo proces ten może nastąpić bardzo szybko - nawet w ciągu jednej doby.