Kiełkowanie marihuany

przez

Na wstępie informujemy, że kiełkowanie oraz uprawa nasion marihuany jest na terenie Polski nielegalna zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29 lipca 2005 roku , która stanowi: Art. 63. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3, 2. Tej samej karze podlega, kto, wbrew przepisom ustawy, zbiera mleczko makowe, opium, słomę makową, liście koki, żywicę lub ziele konopi innych niż włókniste, 3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest uprawa mogąca dostarczyć znacznej ilości słomy makowej, liści koki, żywicy lub ziela konopi innych niż włókniste, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Metody kiełkowania

Poniższe informacje pochodzą z oficjalnej strony holenderskiego producenta nasion marihuany firmy Royal Queen Seeds. Sam artykuł ma charakter informacyjny, nikogo nie namawiamy do uprawy nasion marihuany. Royal Queen Seeds przedstawia najpopularniejsze metody kiełkowania nasion z wykorzystaniem produktów swojej marki, nie jest wymagana wcześniejsza eliminacja nasion męskich z racji tego, że w ofercie producenta wszystkie nasiona są feminizowane.

Pierwszą propozycją RQS jest kiełkowanie w zestawie dla początkujących własnej marki, w zestawie tym znajdziemy: 3 sztuki feminizowanych nasion White Widow RQS, jeden pojemnik na nasiona marihuany z przeźroczystą pokrywą, dziesięć wkładów do kiełkowania nasion, odżywkę SeedBooster RQS (250ml) katalog produktów oraz książeczkę z instrukcjami. Ponadto potrzebny będzie także kubek z podziałką oraz mieszadło, które nie są zawarte w zestawie Seedkit. Wydajność odżywki SeedBooster to około dziesięciu nasion. Odżywkę należy zmieszać z wodą w proporcji 1:1, następnie odstawić na kilka minut. Kolejno należy włożyć wkład do kiełkowania do pojemnika i polać go dokładnie mieszanką aż do jego maksymalnego nasycenia. Następnie możliwie przy użyciu najmniejszej styczności z powierzchnią nasiona, bardzo delikatnie włożyć je do wkładów na głębokość około pół centymetra. Zamknąć pokrywą pojemnik, przechowywać w temperaturze pokojowej to pozwoli na wytworzenie wewnątrz optymalnych warunków. Po około pięciu dobach należy przekręcić pokrywę o 180 stopni, tak aby utworzyć niewielką szczelinę, co pozwoli roślinom dostęp do tlenu. Roślinom przechowywanym w takiej postaci należy dostarczać odpowiednią ilość światła naturalnego bądź sztucznego.

Drugim sposobem proponowanym przez Royal Queen Seeds jest kiełkowanie nasion w szklance wody. Potrzebny jest pojemnik z wodą o temperaturze około 20 stopni Celsjusza. Po około czterech dniach przechowywania nasion w wodzie, na powłoce powinny pokazać się małe białe punkty, które będą zaczątkiem korzeni a łupina nasiona powinna się otworzyć. Kiedy pędy osiągną około 3 mm, należy przenieść je i umieścić w docelowym podłożu.

Kolejny sposób to kiełkowanie pomiędzy wilgotnymi warstwami, należy nawilżyć dwie chusteczki lub waciki higieniczne wodą o temperaturze pokojowej, między nimi umieścić nasionko i delikatnie zbliżyć warstwy do siebie tak by nie zniszczyć nasionka. Po kilku dniach nasionko powinno wykiełkować i być gotowe do przeniesienia do nowego otoczenia.

Ostatnią propozycją Royal Queen Seeda jest kiełkowanie bezpośrednio w ziemi, jest to bardzo popularna i wygodna metoda pod warunkiem poprawnego jej wykonania. Ważnym elementem jest używanie wysokogatunkowej gleby. Ziarenko należy umieścić na głębokości około 1 cm, następnie delikatnie przysypać je ziemią. Istotne jest by nie ubijać jej gdyż to utrudni roślinie przedostanie się na powierzchnię, w prawidłowych warunkach powinno to zając od 5 do 10 dni. Dodatkowo producent podaje kilka przydatnych informacji. Idealna temperatura powinna oscylować w granicach 23 stopni Celsjusza a wilgotność 80 procent. Ważne by zapewnić wilgoć jednak nie należy przesadzać gdyż zbyt mokre podłoże może znacznie opóźnić wzrost. Najlepsze wyniki pozwala osiągnąć rytm 18 h światła i 6 h ciemności.