Kosmetyki z marihuaną!

przez

Można z nich zbudować dom, wyprodukować odzież, buty czy nawet ekologiczne pojazdy. Konopie nie mają sobie równych, jeśli chodzi o różnorodność i wszechstronność zastosowania. W sklepach znajdziemy sporo produktów spożywczych z ich zawartością, a w drogeriach skuteczne kosmetyki o rozmaitym działaniu.

O medycznej marihuanie w ostatnich latach zrobiło się bardzo głośno. Dziś polscy pacjenci mogą już z niej bez obaw korzystać, pod nadzorem lekarza. W sklepach internetowych możemy dostać różnorodne produkty, na przykład oleje czy pasty z jej zawartością. Na uwagę zasługują również kosmetyki z konopiami w składzie. Większość dostępnych specyfików zawiera konopie przemysłowe, które zawierają śladowe ilości tetrahydrokannabinolu, czyli sławnego THC, odpowiadającego za psychoaktywne działanie marihuany.

Dobroczynny wpływ konopi

Konopie od setek, a nawet tysięcy lat są wykorzystywane przez ludzi. Kosmetyki z wyciągiem z konopi też nie są specjalną nowością. Do ich produkcji wykorzystuje się olej z nasion rośliny. Charakteryzuje się on przyjemnym, orzechowym aromatem. Ma nietłustą konsystencję, dzięki czemu błyskawicznie się wchłania i pozostaje niewidoczny na skórze. W składzie oleju konopnego główną rolę grają nienasycone kwasy tłuszczowe, które wykazują szereg dobroczynnych działań. Całość dopełniają witaminy: D, A oraz E. Dzięki takim substancjom, kosmetyki konopne silnie nawilżają, uelastyczniają i poprawiają napięcie skóry. Działają przeciw starzeniu i antyoksydacyjnie. Sprawdzają się również podczas leczenia trądziku i łuszczycy. Doskonale i skutecznie łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia.

Na rynku znajdziemy bogatą gamę kosmetyków zawierających wyciąg z konopi (Cannabis Sativa Seed Oil). Możemy kupić krem z zawartością tej rośliny, rozmaite maseczki, maści, szampon do włosów, balsam do ciała, piankę do golenia oraz wiele innych produktów pielęgnacyjnych.