Marihuana jak rozpoznać płeć?

przez

Każdy hodowca powinien umieć odróżnić płeć hodowanych przez siebie roślin - tak też jest w przypadku marihuany. Możemy spotkać męską i żeńską odmianę, a także hermafrodytę. Co to oznacza dla naszej hodowli? Podczas kwitnienia samce wytwarzają pyłek, samice kwiaty, natomiast hermafrodyty oba na raz. Wybierając standardowe nasiona mamy 50% szans na trafienie danej płci. Inaczej sprawy wyglądają podczas kupna nasion feminizowanych. Takie właśnie dostaniesz w sklepie TanieSianie.pl - to gwarancja udanej hodowli.

Dlaczego należy sprawdzać płeć?

Wiedza, jakie rośliny posiadamy w naszej hodowli, jest bardzo ważna. Jeśli założymy, że uprawiamy dla topów osobniki męskie oraz hermafrodyty niewytwarzające kwiatów, to każda roślina męska będzie zagrożeniem dla naszej hodowli. Worki pyłkowe pękną i zapylą pobliskie kobiece kwiaty - od tego momentu zaczynają się straty. Konopie stracą swoją moc i jakość, przestawiając się na produkcję nasion. To najgorszy scenariusz dla każdego growera. Dlatego tak ważne jest kontrolowanie swoich roślin, co pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze, ale przede wszystkim nerwy.

Kiedy widać płeć?

Po samym nasionku nie widać płci, chyba że mamy feminizowane nasiona ze sklepu TanieSianie.pl. W innym przypadku trzeba czekać do późniejszych faz rozwoju roślin. Termin ten przypada gdzieś pomiędzy fazą wegetatywną a kwitnieniem, kiedy to zaczynają formować się preflowery. To właśnie po nich poznamy płeć konopi, dlatego ważne jest nauczyć się ją rozpoznawać. Wstępne kwiaty pojawiają się zazwyczaj gdzieś około 6 tygodnia od wykiełkowania i są drobne, przez co spore grono hodowców korzysta ze szkła powiększającego. Żeńskie przed-kwiaty mają kształt gruszki, a męskie wyglądają jak kulki. Nawet jeśli uda się już usunąć wszystkie męskie osobniki, to należy stale monitorować hodowlę na wypadek pojawienia się hermafrodyty. Niestety hermienie może zdarzyć się w każdym momencie - sprzyjają temu sytuacje stresowe dla rośliny. Jeśli to przeoczymy, to możemy stracić swoją uprawę - dlatego jak najszybciej należy usunąć takie konopie.