Nasiona marihuany Paradise Seeds – szlachetne szczepy z całego świata

Paradise Seeds wprowadza na rynek wartościowe odmiany konopi korzystając przy tym ze szczepów z całego świata. To gratka dla osób, które lubią eksperymentować, poszerzać horyzonty i poznawać nowe smaki. Jakie nasiona marihuany Paradise Seeds w szczególności wzbudzają niekłamany zachwyt i pozwalają „odlecieć”?

Paradise Seeds – konopie bez regionalnych ograniczeń

Paradise Seeds został założony w Amsterdamie w 1994 roku. Oficjalną rejestrację poprzedziła ponad dekada testowania szczepów z całego świata. Objęło to m.in. uprawę marihuany pochodzącej z tak egzotycznych krajów jak Meksyk, Kolumbia, Tajlandia i Malawi. Wciąż jednak wyniki nie były do końca zadowalające. Firma osiągnęła sukces dopiero, gdy do swojej „puli genetycznej” dodała szlachetne szczepy z Kalifornii, amerykańskiego zagłębia konopnego. Od tego momentu zaczęła się piąć w hierarchii globalnych seedbanków. Dzisiaj Paradise Seeds są uważani za jednego z pionierów holenderskiej marihuany pomimo że mają krótszy staż od innych, epickich producentów.

Dobre nasiona marihuany od Paradise Seeds

Growerzy i koneserzy mają swoje gusta i kierują się różnymi, czasem nieoczywistymi kryteriami wyboru. Jednakże prawie zawsze znaczenie ma połączenie dwóch elementów – mocy wgniatania w fotel i wysokiej plenności pozwalającej dłużej cieszyć się z owoców swojej pracy. Takie wymagania spełniają nasiona marihuany Mendocino Skunk oraz Rainbow Road. Pierwsza odmiana powstała przez skrzyżowanie Amnesia Haze x Kush. Daje do 700 g/m2 w trybie indoor i 1000 g/roślinę w uprawie outdoor. Zawartość THC utrzymuje się na poziomie 20-24%. Odpręża, a jednocześnie pobudza umysł i wyobraźnię do kreatywnego działania. Ma właściwości „energetyzujące”. Czas kwitnienia jest krótki (49-56 dni). Nasiona marihuany Rainbow Road dają do 600g /m2. THC wynosi 18-22%. Efekt jest relaksujący, energetyzujący i euforyczny. To wynik skrzyżowania Hindu Kush x Strawberry Sativa. Dominuje genotyp Sativa. Czas kwitnienia wynosi 65 dni.

W Polsce nasiona marihuany Paradise Seeds (i wszystkie inne) można pozyskiwać jedynie w celach kolekcjonerskich, gdyż uprawa jest nielegalna. Niniejszy opis powinien być traktowany jako ciekawostka naukowa.