O(M)G Kush!

przez

OG Kush to odmiana marihuany znana i ceniona na całym świecie. Wyróżnia się niepowtarzalnym smakiem i zapewnia mocny efekt. Doceniają ją pasjonaci konopi, a także chorzy, którzy zdecydowali się na terapię medyczną marihuaną. Z każdym rokiem na świecie powstają nowe odmiany marihuany. Niektóre są skrzętnie przemyślanymi krzyżówkami, inne narodziły się zupełnie przypadkowo. Niemal wszystkie łączy jedno – niepowtarzalna moc.

Skąd się wzięła OG Kush?

Ta odmiana marihuany pochodzi z Północnej Kalifornii, jednak jej genetyka nie jest do końca znana. Przyjmuje się dwie teorie powstania OG Kush. Jedna wskazuje na krzyżówkę Pakistani Kush z ChemDawg i Lemon Thai. Druga skupia się wyłącznie na szczepach ChemDawg. Podobnie jest z nazwą. Niektórzy mówią o niej Original Gangster, inni Ocean Grown. Trudno dociec, kto ma rację. Bez wątpienia, jest to odmiana, która zyskała imponujące grono fanów. OG Kush to krzyżówka dwóch odmian marihuany: Sativa i Indica, z przewagą tej drugiej (stosunek Indica i Sativa to 4/3).

Czym się charakteryzuje?

OG Kush wyróżnia moc i zapach. Jej aromat porównywany jest do cytrusów i benzyny. Ma silny, wilgotny smak, który zostaje w ustach na długo. Sięgają po nią zwłaszcza koneserzy, bo daje mocnego kopa. Działa silnie psychoaktywnie i daje głębokie poczucie haju. OG Kush zawiera około 19% THC. Znajduje się na liście ulubieńców wielu pasjonatów konopi.

Uprawa OG Kush

To odmiana lubiana zwłaszcza przez doświadczonych hodowców. Dojrzałość osiąga po mniej więcej 8 tygodniach i daje całkiem przyzwoite plony. Rośnie do wysokości 100 - 160 centymetrów, choć zdarza się, że wyrasta nawet na 2 metry. OG Kush jest wyjątkowo rozłożysta i ma gęste, szerokie pąki pokryte sporą ilością żywicy. Jej limonkowy kolor cieszy oczy hodowców. OG Kush wymaga ciepłego, słonecznego klimatu, ale może być uprawiana zarówno indoor, jak i outdoor. Jedynym minusem jest jej łatwa wyczuwalność. Jej specyficzny aromat wyjątkowo szybko się roznosi.