Sea of Green

przez

Za granicą, gdzie uprawa marihuany jest legalna zwykle jedna myśl spędza sen z powiek hodowcom marihuany – jak zwiększyć plony? Istnieją metody, dzięki którym można cieszyć się zdecydowanie obfitszymi zbiorami. Do nich należy między innymi Sea of Green (morze zieleni), czyli w skrócie SoG. SCRoG, SoG czy LST – to tylko kilka znanych metod uprawy marihuany, których celem jest zwiększenie kontroli nad rośliną i uzyskanie pokaźniejszych plonów. Nie każda technika sprawdzi się jednak we wszystkich warunkach. Przy uprawie marihuany ważne jest indywidualne podejście do rośliny i dostosowanie warunków do jej potrzeb.

SoG w pigułce

W zasadzie są dwie różne techniki SoG. Ta klasyczna opiera się na klonach, druga natomiast na nasionach. My skupimy się jednak na klasyce. Celem klasycznej metody Sea of Green jest uzyskanie obfitych plonów w krótszym czasie, w miejscu, które ma niewielką wysokość. Skupiamy się tu głównie na intensywnym zagęszczeniu terenu. Przy SoG chodzi o uzyskanie tak zwanego morza zieleni - jak największej liczby niewielkich roślin na niedużej powierzchni. Podłoże jest niemal niewidoczne z góry. Technika SoG polega na tym, że odcinamy od głównej rośliny dolne gałęzie, które następnie posłużą za klony. Warunkiem sukcesu jest jednak posiadanie przez daną gałązkę stożku wzrostu. Przy metodzie SoG faza wegetatywna trwa wyjątkowo krótko. Lampy szybciej niż przy tradycyjnej uprawie przestawiane są na cykl 12/12. Faza kwitnienia następuje stosunkowo szybko. Oczywiście w Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Powyższy tekst był jedynie teorią, która stosowana jest w krajach gdzie uprawa jest legalna.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).