Somango – tropikalna odmiana marihuany

przez

Somango to łagodna odmiana marihuany, która kojarzy się przede wszystkim z tropikalnym smakiem i wyjątkowym wyglądem. Nie jest to najpopularniejszy szczep konopi, ale z pewnością ma swoje wierne grono fanów. Co prawda, w Polsce palenie marihuany w celach rekreacyjnych jest zakazane, jednak są kraje, gdzie bez obaw można po konopie sięgać. Jeśli uda Wam się być w takim miejscu, koniecznie poszukajcie Somango i oceńcie ją sami. My, tymczasem, spróbujemy Wam nieco przybliżyć tę iście tropikalną odmianę. Somango pochodzi z Holandii i została wyselekcjonowana przez Soma Seeds. Nie jest to szczep medyczny, ale ma wiele właściwości, dzięki którym jest wart uwagi. Poznajmy historię Somango oraz listę jej zalet.

Somango – tropikalna hybryda

Somango to w głównej mierze indyjka, nie brakuje w niej jednak również genów Cannabis Sativa. Odmiana ta jest krzyżówką takich szczepów jak legendarny Jack Herer, Super Skunk oraz Big Skunk Korean. Poziom THC w Somango jest wyjątkowo niski, wynosi około 10%. Z tego powodu odmiana ta uchodzi za wyjątkowo łagodną.

Somango w rękach hodowcy

Hybryda ta może być uprawiana na zewnątrz i w pomieszczeniach zamkniętych. Potrzebuje dość dużo czasu, by zakwitnąć, bo około 10-11 tygodni. Zwykle wyrasta nie wyżej niż na półtora metra w górę. Gwarantuje udane plony, na poziomie 300 gramów na metr kwadratowy. Somango może poszczycić się interesującym wyglądem. Ma szpiczaste liście, które przybierają fioletową barwę i sporo bocznych rozgałęzień. Ze względu na wygląd, aromat i smak nazywana jest często odmianą tropikalną.

Kusząca Somango

Somango przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom słodkości. Ma niezwykle przyjemny zapach owoców tropikalnych. W smaku wyczuwalne jest soczyste mango. Odmiana ta wprowadza w wyjatkowo euforyczny stan. Pobudza do twórczego działania. Ze względu na stosunkowo niskie stężenie THC nie powoduje intensywnego i ciężkiego haju. W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).