Waporyzacja czy palenie?

przez

Większość miłośników marihuany powie pewnie, że nic nie zastąpi tradycyjnego palenia, jednak warto dowiedzieć się więcej na temat waporyzacji. Okazuje się, że to szereg korzyści, z których wielu palaczy nie zdaje sobie sprawy. Powodów, dla których warto wybrać ten sposób dostarczania różnorodnych ziół do organizmu jest wiele. Przygotowaliśmy dla Was kilka przydatnych informacji na ten temat.

Czym jest waporyzacja?

Waporyzacja to palenie ziół za pomocą specjalnego urządzenia, w którym dochodzi do odparowania substancji aktywnych. Urządzenia są dostępne w różnych rozmiarach, spokojnie można je zabrać na spacer czy w podróż. Podczas palenia vaporizerem nie dochodzi do zapłonu i to jest czynnik kluczowy. To właśnie dzięki temu możemy przyswoić zdecydowanie więcej składników aktywnych i mniej szkodzimy swojemu zdrowiu.

Korzyści płynące z waporyzacji

Po pierwsze, efektywniej i oszczędniej. Największą zaletą jest to, że dzięki waporyzacji przyswajamy znacznie więcej substancji aktywnych. Podczas tradycyjnego palenia część składników jest zwyczajnie niszczona pod wpływem zbyt wysokiej temperatury. Waporyzator rozgrzewa się natomiast do temperatury, która w żaden sposób nie szkodzi substancjom. Co więcej, pozwala na znaczne lepsze ich przyswajanie. Po drugie, korzystniej dla zdrowia. Tradycyjne palenie dostarcza do naszego organizmu szereg substancji smolistych i toksyn, które działają rakotwórczo. Podczas waporyzacji zioła parują, nie palą się. Para, która przedostaje się do organizmu jest zupełnie nieszkodliwa. Po trzecie, koniec z nieprzyjemnym zapachem. Waporyzacja w przeciwieństwie do tradycyjnego palenia nie śmierdzi. Para ma mniej intensywną woń, która znika po chwili. Tradycyjnie palone zioła czuć z daleka i utrzymują się na ubraniach, włosach czy w pomieszczeniach. To tylko kilka korzyści wynikających z waporyzacji. Ich lista jest naprawdę długa i imponująca, dlatego warto spróbować tego typu „palenia” ziół.